عشق همین جاست ... تو کجایی؟
به نقل از خبرنگاران صلح:

دست درازی هنرپیشه جوان به دختر روزنامه نگار - ۳۰ آبان ۸۶

فساد اخلاقی «حامد. ب» دردسر ساز شد

«گاو خشمگین»!

 ظهر روز یکشنبه، صدای جیغ کوتاهی در دفتر فیلمسازی آقای «فریدون. ج» پیچید. آن موقع، کارگردان شناخته شده سینمای ایران مشغول انجام امور فنی تازه ترین کارش بود و در دفتر خود حضور نداشت. نه او و نه حتی منشی اش یا هیچکس دیگر. پس صدای چه کسی بود که در فضای آپارتمان خیابان وزرا پیچید؟

چند لحظه بعد، اهالی و کارمندان این ساختمان که به دلیل همسایگی دفتر فیلمسازی، به دیدن چهره های آشنای عالم نمایش در این محل عادت دارند؛ ابتدا دخترکی وحشتزده را دیدند که پیش از ترک آنجا، سعی داشت مقنعه اش را مرتب کند. کمی بعد، شخص دیگری از دفتر خارج شد. او، کسی نبود جز «حامد. ب» هنرپیشه شناخته شده که چندین نقش دوم- سوم تا دهم را در کارنامه بازیگری اش دارد!

چه اتفاقی افتاده بود؟ جواب واضح است و روشن. آقای هنرپیشه، از فرصت به دست آمده بابت خلوت بودن دفتر استفاده کرده و قصد پلیدی در مورد دختر خبرنگاری که برای مصاحبه با او آمده بود، داشته است. البته اینجا با خوش بینی، نقش صاحب مکان یعنی جناب فیلمساز محترم را نادیده گرفته و فرض می کنیم که او از تصمیم بازیگر موردنظر خبردار نبوده. هرچند که «پی نخود سیاه فرستادن» منشی و کارکنان دفتر، جای سوال دارد و خبر از همدستی «فریدون. ج» مرد موسپید کرده سینما و کارشناس یک برنامه شبانه تلویزیون می دهد.

از گفته های همسایه ها پیداست که اندک زمانی پس از ورود خانم مصاحبه گر به دفتر، سروصداها بلند شده و این خبرنگار هراسان بلافاصله محل را ترک کرده است. به این ترتیب، باید گفت اقدام حامد ب هرچند با قصد قبلی صورت گرفته اما حرکتی جنون آمیز بوده، چراکه حتی به طعمه خود فرصت نفس تازه کردن و نشستن هم نداده است! خبر چنین رفتارهای از سوی این هنرپیشه تازه به دوران رسیده، از خیلی پیش ترها شنیده می شد ولی بهمن ماه گذشته زمانی بود که شنیده ها به اوج رسید و اکثر خبرنگارانی که برای گفتگو یا گرفتن خبر با این برنده جایزه جشنواره فیلم فجر تماس گرفتند، از برخورد بد و حرکات غیرعادی او گفتند. آقایان از رفتار و گفتار تند و زننده اش - که در یکی از موارد به دعوایی فیزیکی انجامیده بود- گله داشتند و خانم ها با شرم از بی شرمی های او خبر می دادند.

گفته می شود دلیل این عدم تعادل در رفتار، از غرور لجام گسیخته این بازیگر و بیشتر از آن، استعمال مواد مخدر نشات می گیرد. گویا جناب بازیگر نقش مکمل برای مواقع خاص، با مخدر کوکائین (که از تحریک کننده های قوی و گرانقیمت است) حسابی خود را «های» می کند و «شیشه» هم عمل اصلی ایشان است. به عنوان مثال، به گفته یکی از همکارانش، هنگامی که چندی پیش برای گفتگویی بلند به یک برنامه تلویزیونی معروف دعوت شد، تحت تاثیر کوکائین حرف هایی در این برنامه زد که بازتاب های بسیاری در پی داشت. او در جملاتی تند و تیز، به منتقدان سینمای دفاع مقدس تاخته و در حالی که اصلاً بحثی رخ نداده بود، بی دلیل شروع به دفاع از «بچه های جبهه» و توهین به دشمنان فرضی کرد! همکاران او نقل می کنند او که «اصلاً روحیه اش به این حرف ها (جبهه و هواداری از بسیجی ها) نمی خورد» بعداً گفته است: «آنقدر توپ بودم که دلم می خواست با یکی دعوا کنم. دنبال بهانه بودم. کاش می رفتم برنامه نود تا استودیو عادل فردوسی پور را به هم می ریختم!»

پرونده این نفس کش طلبیدن ها و رفتار خلاف اخلاق حامد ب، یکشنبه گذشته با هجوم به خانمی روزنامه نگار (که از ترس آبرو تا این لحظه اقدامی در جهت ادب کردن او انجام نداده)، تکمیل شد و معلوم نیست لگدپرانی های این جوان تا کی ادامه خواهد داشت. سینمای سیاه مست ایران که برجسته ترین آثارش چیزهایی مثل «کما» و «شارلاتان» است، به چنین شبه هنرمندان لمپن و فاسدی نیاز مبرم دارد؛ کسانی که خیال می شد دوره آرتیست بازی هایشان گذشته و دیگر شاهد حضور چنین «کلاه مخملی نماها»یی در عرصه هنر ایران نخواهیم بود. این ها راندن در جاده های تباهی را خوب فوت آبند! آیا بهتر نیست دوستان ارشادی به جای محدود کردن رسانه ها (که افشای این دست ماجراها را وظیفه دارند)، توقیف کتاب ها و فیلم ها، به چنین مواردی رسیدگی کنند؟

 

پايگاه اطلاع رساني « رضا استادي »

ستاره های سینمای ایران دیگر از شریفی نیا حرف شنوی ندارند؟
 

« محمد رضا شریفی نیا » بازیگر سینما و تلویزیون ایران در ماههای اخیر دیگر شریفی نیای سابق نیست. او که مدت ها گزینه اول تهیه کنندگان و کارگردان های سینمای ایران برای انتخاب بازیگر بود؛ مدتی است در این عرصه کم کار شده و در ماههای اخیر مسوولیت انتخاب بازیگر هیچ یک از فیلم ها و پروژه های پر بازیگر سینمای ایران را به عهده نداشته است.

یکی از پروژه هایی که امسال قرار بود مقابل دوربین برود، فیلم پر بازیگر « لبه پرتگاه» ساخته بهرام بیضایی بود. فیلمی پر از چهره های مشهور که در انتخاب هیچ یک از آنها شریفی نیا دخالتی نداشت.

فیلم پر بازیگر دیگر امسال « دایره زنگی» ساخته پریسا بخت آور بود که شریفی نیا در آن تنها ایفای نقش می کرد و مسوولیتی در زمینه انتخاب بازیگر نداشت.

فیلم بعدی « تله» ساخته سیروس الوند بود که آن فیلم هم بازیگران خود را بدون حضور شریفی نیا انتخاب کرد. نیکی کریمی هم ترجیح داد تا در فیلم تازه خود از حضور شریفی نیا در سمت انتخاب بازیگر استفاده نکند.

پروژه بعدی هم فیلم « دعوت» کار جدید ابراهیم حاتمی کیا بود که در آن جمع زیادی از بازیگران سینمای ایران از محمد رضا گلزار تا هدیه تهرانی حضور دارند اما شریفی نیا دخالتی در انتخاب این بازیگران ندارد. شنیده ها حکایت می کند ابتدا شریفی نیا برای انتخاب بازیگر به این فیلم دعوت شده بود اما بنا به دلایلی این اتفاق به نتیجه نرسید.

در حال حاضر بر خلاف سال های گذشته که شریفی نیا در پروژه های مطرح حضور داشت، این روزها در پروژه های مهجور حضور دارد. فیلم جدید محسن دامادی، حسین فرح بخش، داوود موثقی، مهدی صباغزاده،  قدرت الله صلح میرزایی و... چند پروژه جدیدی است که حضور شریفی نیا در آنها قطعی به نظر می رسد. ضمن آنکه شنیده می شود این بازیگر هنوز در تلویزیون ممنوع الکار است و به همین دلیل علی رغم گذشت ایام نتوانسته در سریال کلاه پهلوی و دیگر سریال های تلویزیونی ایفای نقش کند.

شنیده ها حاکی است شریفی نیا که تا مدت  ها با برخی بازیگران مطرح همکاری می کرد و آنها را برای پروژه های مختلف انتخاب می کرد، این روزها با برخی از این بازیگران دچار اختلاف جدی شده و ستاره های سینمای ایران دیگر از او حرف شنوی ندارند. برخی از این ستارگان حتی مدیر برنامه های خود را هم عوض کرده اند. محمد رضا گلزار یکی از آنها است.

 دوست دارم فیلم زندگی تختی را بسازم

 مسعود کیمیایی از علاقه خود برای ساخت اثری با محوریت زندگی جهان پهلوان غلامرضا تختی خبر داد.


    به گزارش خبرنگار مهر، حدود سه سال پیش و در زمان مدیریت پیشین شبکه دو فیلمنامه‌ای با موضوع زندگی جهان پهلوان تختی به قلم علیرضا نادری تصویب شد و در دستور کار قرار گرفت. این فیلمنامه جزو تولیدات الف ویژه صدا و سیماست و قرار است یک فیلم سینمایی و مجموعه‌ای 13 قسمتی از آن تولید شود.
    
    کیمیایی درباره پذیرش پروژه سینمایی ـ تلویزیونی تختی در صورت پیشنهاد شبکه دو به مهر گفت: "زندگی تختی و پرداختن به ابعاد شخصیتی و پهلوانی او موضوعی ملی است. او بخشی از زندگی و ورزش سنتی مردم ایران است و برای ساخت چنین پروژه‌ای آمادگی کامل دارم."
    
    وی در ادامه با اشاره به این نکته که فیلمنامه نوشته شده را باید مورد مطالعه قرار دهد خاطرنشان ساخت: "ابتدا باید فیلمنوشت را که توسط نویسنده اثر نوشته شده بخوانم. به هر حال یکی از ویژگی‌های زندگی تختی وجوه پنهان زندگی او بوده که باید به نوعی در اثر ساخته شده لحاظ شود."
    
    برای ساخت این پروژه سه کارگردان مطرح و صاحب‌سبک سینما مد نظر بودند که کیمیایی یکی از آنهاست. پروژه تختی همچنان در دستور کار مسئولین گروه فیلم و سریال شبکه دو قرار دارد. زندگی جهان پهلوان تختی یکی از دغدغه‌های زنده‌یاد علی حاتمی هم بود که به دلیل مرگ زودهنگام وی ناتمام ماند.
    
    در این اثر مرحوم حاتمی به روایت زندگی تختی از تولد تا مرگ پرداخته بود. بعدها پروژه ناتمام این کارگردان فقید به بهروز افخمی واگذار شد که او فیلم را با حال و هوایی دیگر بر مبنای چگونگی مرگ تختی ساخت. در هر حال زندگی جهان پهلوان تختی از موضوع‌های جذاب و حساس است که تاکنون تولید آن محقق نشده و امید است با همت مسئولین شبکه دو سیما به بار بنشیند.

بيضايي «وقتي همه خوابيم» را بعد از «افرا» مي‌سازد  
    

    بهرام بيضايي كه ‌اين روزها درگير آماده‌سازي نمايش «افرا» براي اجرا در سالن اصلي تئاتر شهر است، از آغاز مراحل پيش‌توليد فيلم جديد خود بعد از اجراي‌ اين نمايش خبر داد.
    اين كارگردان سينما و تئاتر ‌ايران درباره آغاز توليد فيلم سينمايي «وقتي همه خوابيم» گفت: «در حال حاضر تمام تمركزم معطوف به اجراي نمايش «افرا» است و پس از پايان اجراي ‌اين كار، مراحل پيش‌توليد فيلم «وقتي همه خوابيم» را شروع خواهم كرد».بيضايي درباره توافق با سرمايه‌گذار براي توليد پروژه سينمايي «وقتي همه خوابيم» نيز گفت: «مذاكراتي در ‌اين زمينه انجام داده‌ام،‌ اما هنوز هيچ چيز قطعي نيست كه پيش از شروع مراحل پيش‌توليد ‌اين ‌امر نيز محقق خواهد شد».وي در حال حاضر سرگرم انجام آخرين مراحل تمرين و‌ آماده‌سازي دكورهاي نمايش «افرا» است. بيضايي كه ابتداي سال فيلم «لبه پرتگاه» را تا مرحله انتخاب بازيگر پيش برد، به دليل اختلاف با تهيه‌كننده نتوانست ‌اين فيلم را كليد بزند تا همچنان «سگ‌كشي» آخرين فيلم سينمايي‌اش باشد.

   حبيب دهقان نسب:
    سريال "خون مردگي" بازگو كننده مضرات مواد مخدر است

    


    حبيب دهقان نسب گفت: خون مردگي عنوان سريال 13 قسمتي است كه مضرات مواد مخدر را بيان مي كند.
    حبيب دهقان نسب بازيگر سينما و تلويزيون در گفتگويي با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: خون مردگي عنوان سريالي است كه به تازگي مراحل ساخت آن شروع شده است.
    وي افزود: داستان اين سريال درباره مضرات مواد مخدر در جامعه است؛ همچنين بايد گفت كه اين مجموعه قرار است در ايام محرم از شبكه يك سيما پخش شود.
    دهقان نسب گفت: دراين پروژه هنرمنداني از جمله سياوش تهمورث، عبدالرضا اكبري، پولاد كيميايي، شهرام عبدلي، حشمت آرميده، ليلا اوتادي، سولماز غني، پوراندخت مهين و فريده دريامج ايفاي نقش مي كنند.
    گفتني است، جواد مزآبادي كارگرداني و سعيد نعمت الله نويسندگي اين كار را بر عهده گرفته اند.

                                                            Mahdi

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام آبان ۱۳۸۶ساعت 12:45  توسط هم نفس |